Będzie kontynuacja Projektu z funduszy norweskich

Szanowni Państwo, Miło mi Państwa poinformować, że wniosek złożony przez Powiat Proszowicki o realizację dodatkowych działań w projekcie numer 081/13/14 pn. Promocja zdrowia poprzez wdrożenie programów profilaktycznych, w tym badań przesiewowych i diagnostyki oraz działań edukacyjnych o tematyce zdrowotnej w celu zmniejszenia poziomu zachorowalności i śmiertelności z powodu nowotworów płuc i oskrzeli w powiecie proszowickim, został pozytywnie oceniony przez Operatora Programu PL13 (Ministerstwo Zdrowia) oraz Komitet ds. Wyboru Projektów.

Wobec powyższego zostały przyznane nam środki z Norweskiego Mechanizmu Finansowego w wysokości 637.808,34 zł., które będą przeznaczone na szeroko rozumianą edukację prozdrowotną najmłodszych uczniów Powiatu Proszowickiego. Oprócz warsztatów edukacyjnych przeprowadzonych we wszystkich klasach szkół podstawowych naszego powiatu, planujemy zorganizować w każdej szkole Salę Edukacji Prozdrowotnej, która zostanie wyposażona w tablicę multimedialną, laptop, gablotę podświetlaną i piramidę żywienia.

W celu promowania sportu każda szkoła podstawowa otrzyma zestaw piłek, koszulek sportowych oraz rakietek tenisowych z zestawem piłeczek. Idąc z duchem czasu, chcemy opracować specjalną aplikację zdrowotną na smartfony, która będzie przypominała dzieciom o zdrowych nawykach żywieniowych i sportowych. Na zakończenie projektu planujemy zorganizować konkurs plastyczny dla dzieci o tematyce prozdrowotnej. Zwycięzcy pojadą na wycieczkę do zakładu produkującego zdrową żywność. 

Projekt będzie realizowany do dnia 30 kwietnia 2017 r

Jestem pełen nadziei, że nasze działania edukacyjne przeprowadzone wśród najmłodszych, przełożą się na wdrożenie zdrowego stylu życia również u ich rodziców.

 

                                                                   Starosta Powiatu Proszowickiego

                                                                             Grzegorz Pióro    

Undefined